11. Uluslararası Eskişehir Karikatür Festivali

11.ULUSLARARASI ESKİŞEHİR KARİKATÜR FESTİVALİ COŞKUYLA KUTLANDI

Pandemi nedeniyle evlerimizde olduğumuz şu günlerde Aktiffelsefe Kültür Derneği, Karikatür Festivali’ni ayağımıza getirdi. 2 yılda bir düzenlenen ve 22 yıldır devam eden Uluslararası Eskişehir Karikatür Festivali’nin bu yılki konusu ‘Farklılıklarımız ve Aynılıklarımız’ oldu. 300 kişilik yoğun bir katılımla hem YouTube hem de Zoom’dan canlı yayınla gerçekleşen festival büyük ilgi gördü.

Read more

ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE SAĞLIK ANLAYIŞI

Tıbbın günümüze kadar olan yolculuğundan ve bundan çıkartabileceğimiz derslerden bahsedeceğiz. Tabi ki günümüz tıbbı geçmişle karşılaştırıldığında çok ileri bir aşamaya ulaşmıştır, ama hastalıkların tamamen bittiğini söyleyemeyiz. Tıp ne kadar ileri olsa da kanser gibi, depresyon gibi baş edemediğimiz daha pek çok hastalık varlığına devam ediyor.

Read more

İZMİR DEPREMİ VE ARAMA KURTARMA

Bazı Kahramanlar Pelerin Giymez (BBC News Türkçe’nin Haberi)

Doğanlar Apartmanı enkazında bulunan Seher Perinçek ile kızları Elzem ve Ezel’in kurtarılmasında kritik rol oynayan ekiplerden GEA Arama Kurtarma derneğinden arama kurtarma gönüllüleri, gemi mühendisi Eda Karakaş ve elektrik-elektronik mühendisi Ahmet Dildan ile konuştuk.

Read more

İLETİŞİMDE ZEN BİLGELİĞİ KONFERANSI VE İMZA GÜNÜ

Eskişehir’de bulunan şubemizde Eğitimci Sosyolog Yazar Kemal Karadayı tarafından “İletişimde Zen Bilgeliği – Zor Kişilerle Nasıl İletişim Kurulabilir” konulu konferans aktarıldı. Etkinlik Adı: İletişimde Zen Bilgeliği Konferansı ve İmza Günü Konuşmacı: Kemal Karadayı Tarih: 19 Mayıs 2019 Eskişehir’de bulunan şubemizde Eğitimci Sosyolog Yazar Kemal Karadayı tarafından “İletişimde Zen Bilgeliği – Zor Kişilerle Nasıl İletişim Kurulabilir”…

Read more